ArcelorMittal Warszawa i Politechnika Warszawska rozpoczynają współpracę

Strona główna / Artykuły / Aktualności / ArcelorMittal Warszawa i Politechnika Warszawska rozpoczynają współpracę

Wspólną inicjatywą partnerów jest program „Od inżyniera do Lidera”, którego celem jest kształcenie przyszłych specjalistów dla nowoczesnego przemysłu. We wtorek, 23 czerwca 2026 roku ArcelorMittal Warszawa podpisała z Wydziałem Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej pięcioletnie porozumienie o strategicznej współpracy.

To kolejny krok w realizacji naszej strategii rozwoju, opartej na innowacjach, zrównoważonym rozwoju oraz inwestowaniu w ludzi. Wierzymy, że przyszłość hutnictwa tworzą kompetentni i zaangażowani pracownicy, dlatego chcemy aktywnie wspierać młode talenty już na etapie studiów. Program jest częścią szerszych działań rozwijanych w ramach programu rozwojowego PROTEC w grupie ArcelorMittal, wspierającej rozwój kompetencji przyszłości i wzmacnianie współpracy nauki z przemysłem.

W ramach współpracy studenci będą mogli zdobywać praktyczne doświadczenie podczas staży realizowanych w ArcelorMittal Warszawa. Program obejmie m.in. obszary produkcji stali, kontroli jakości oraz zautomatyzowanych procesów hutniczych. Nasi eksperci będą również wspierać realizację prac dyplomowych związanych m.in. z robotyką i analizą materiałową.

– Fundamentem nowoczesnej, zielonej huty są ludzie. Współpraca z Politechniką Warszawską pozwala nam łączyć potencjał nauki z doświadczeniem przemysłowym i wspólnie przygotowywać inżynierów dla przemysłu przyszłości – podkreśla Artur Gierwatowski, Prezes Zarządu ArcelorMittal Warszawa.

Dzięki partnerstwu z jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju wzmacniamy pozycję ArcelorMittal Warszawa jako nowoczesnego pracodawcy i miejsca, w którym można rozwijać kompetencje oraz budować swoją ścieżkę zawodową.

– Zapraszam każdego studenta Politechniki Warszawskiej do współpracy z ArcelorMittal Warszawa. Oferty stażowe można znaleźć na naszej stronie internetowej. Współpraca z ArcelorMittal Warszawa daje bardzo duże możliwości dla studentów i absolwentów. Zachęcamy wszystkich do przyjścia do nas do pracy. Można rozwijać się zarówno w Polsce, jak i w wielu miejscach na świecie – mówi Agnieszka Gałka-Woźniak, członek zarządu ArcelorMittal Warszawa, dyrektor personalna.

Dziękujemy wszystkim pracownikom, którzy każdego dnia swoją wiedzą, doświadczeniem i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju naszej Huty. To właśnie Wasze kompetencje i profesjonalizm stanowią najlepszą wizytówkę ArcelorMittal Warszawa oraz inspirację dla przyszłych pokoleń inżynierów.

– Odpowiedzią na wyzwania współczesnej gospodarki jest ścisła współpraca środowiska akademickiego z liderami biznesu. Partnerstwo z tak nowocześnie zarządzanym i zaawansowanym technologicznie zakładem jak ArcelorMittal Warszawa, pozwala naszym studentom na zdobywanie bezcennych kompetencji w rzeczywistym środowisku przemysłowym. To modelowy przykład tego, jak nauka i biznes mogą wspólnie budować przyszłość polskiego inżynierstwa – podkreślała prof. Anna Boczkowska, Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Aktualne oferty pracy:

https://www.arcelormittal-warszawa.com/pracuj-z-nami/

Następny artykuł